Chirurga plastyczna nie tylko dla kobiet

Chirurga plastyczna nie tylko dla kobiet

Dawniej chirurgia plastyczna kojarzona była głównie z zabiegami przeznaczonymi dla kobiet, jednak współczesne trendy obalają ten stereotyp. Coraz więcej mężczyzn chce zadbać o swój wygląd i korzysta z usług medycyny estetycznej. Panowie pragną wyglądać atrakcyjnie niezależnie od wieku i – podobnie jak kobiety – chętnie korygują ewentualne mankamenty, które zaniżają ich samoocenę. Jakie zabiegi dla mężczyzn oferuje klinika Profmedicus.

Dlaczego mężczyźni decydują się na operację plastyczną?

Potrzeba czucia się dobrze we własnym ciele jest niezależna od płci, dlatego Panowie chętnie poddają się zabiegom, które pozwalają im usunąć niedoskonałości wyglądu. W ten sposób pozbywają się kompleksów, a ich samoocena szybuje w górę, dzięki czemu rośnie także pewność siebie.

Jednak chęć udoskonalenia wyglądu to nie wszystko. Medycyna estetyczna często jest rozwiązaniem problemów natury zdrowotnej, np. plastyka powłok brzusznych pozwala pozbyć się nadmiaru skóry po znacznej utracie wagi. Z kolei wycinanie niepokojących zmian skórnych to najlepszy sposób na redukcję ryzyka rozwoju nowotworów skóry.

Ponadto mężczyźni często doświadczają różnych wypadków i kontuzji, które kończą się powstaniem blizn. Mogą one przeszkadzać zarówno pod kątem estetycznym, jak i fizycznym – często towarzyszy im ciągnięcie skóry, swędzenie, a nawet ból. Usunięcie tego rodzaju zmiany pozwala pozbyć się tych uciążliwych dolegliwości i przywrócić pacjentowi komfort życia sprzed urazu.

Jeszcze inną sprawą są wymogi zawodowe – w niektórych profesjach nienaganny, młody wygląd jest niezbędny. To powszechne zjawisko zwłaszcza w mediach, rozrywce i biznesie, gdzie często liczy się pierwsze wrażenie. Wielu znanych mężczyzn otwarcie mówi o przebytych operacjach, np. aktor Dwayne Johnson, który w młodości zmagał się z ginekomastią (nadmiernym powiększeniem gruczołu piersiowego) i zdecydował się na jej usunięcie chirurgiczne.

Zabiegi dla mężczyzn w klinice Profmedicus

Zdecydowana większość zabiegów może być wykonywana niezależnie od płci. Panowie, podobnie jak Panie, miewają kompleksy związane z wyglądem swojego nosa czy widocznymi zmarszczkami. Dlatego oferta naszej kliniki skierowana jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Przykładowe zabiegi, które mogą zainteresować Panów, to:

  • operacja ginekomastii – polega na usunięciu powiększonych piersi, które mogą być spowodowane m.in. przyjmowaniem niektórych leków, otyłością czy zmianami hormonalnymi,
  • usuwanie zmian skórnych – pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się różnego rodzaju zmian, np. pieprzyków, brodawek, tłuszczaków, itp.,
  • operacja plastyczna twarzy – np. plastyka oczu, uszu, korekcja nosa czy lifting,
  • liposukcja – odsysanie tłuszczu pomaga wymodelować wymarzoną sylwetkę, a także poprawić proporcje ciała.

Uważamy, że każdy człowiek, niezależnie od płci, powinien być zadowolony ze swojego wyglądu. Dlatego, jeżeli przeszkadza Ci jakiś mankament wyglądu, skontaktuj się z kliniką Profmedicus. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania i dobiorą odpowiednie zabiegi do Twojego problemu.

Zobacz również

Logotypy: Unia Europejska

Projekt: RPWM.01.05.02-28-0075/23 "Poprawa jakości leczenia pacjentów z wykorzystaniem innowacji medycznych".

Oś Priorytetowa: Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur
Działanie: Nowoczesne firmy
Podziałanie: Odtwarzanie gospodarczego dziedzictwa regionu

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Zakupiony sprzęt w ramach projektu:
Wyjście 
Przeiń na górę