Chirurgia ogólna

Chirurgia ogólna

Chirurgia ogólna to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób i zmian dotykających różnych obszarów ciała. Jej węższą specjalizacją jest chirurgia plastyczna, która skupia się na poprawie wyglądu zarówno w celach estetycznych, jak i w celu naprawy uszkodzeń wywołanych przez schorzenia, urazy czy wady wrodzone.

Chirurgia ogólna – informacje ogólne

W naszej klinice oferujemy wachlarz zabiegów chirurgicznych, których celem jest zarówno poprawa Twojego stanu zdrowia, jak i wyglądu. Zaopiekujemy się Tobą na każdym etapie – od postawienia diagnozy, przez zabieg, po monitorowanie procesu gojenia się rany.

Konsultacje

Przed każdym zabiegiem odbędziesz konsultację z naszym specjalistą. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, na podstawie którego oceni Twój stan zdrowia i wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Pamiętaj, żeby szczerze przekazać specjaliście wszystkie informacje na temat Twojego stanu zdrowia oraz stosowanych leków, nawet tych bez recepty.

Kiedy lekarz zakwalifikuje Cię do operacji, opisze Ci jej przebieg i odpowie na wszystkie pytania. Otrzymasz dokładne zalecenia przed zabiegiem, a także informacje na temat postępowania w czasie rekonwalescencji.

Przed zabiegiem

Każdy zabieg ma swoje indywidualne wymogi, ale wszystkie niezbędne informacje na ten temat otrzymasz z odpowiednim wyprzedzeniem. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić Ci wykonanie badań niezbędnych do przeprowadzenia konkretnego zabiegu, np. morfologii krwi czy EKG.

Zabiegi chirurgiczne

W naszej ofercie znajdziesz następujące zabiegi chirurgiczne:

 • wycinanie zmian skórnych – usuniesz w ten sposób znamiona barwnikowe, kaszaki, tłuszczaki czy naczyniaki,
 • zabiegi proktologiczne – zajmujemy się leczeniem hemoroidów, szczelin odbytu i guzków krwawniczych. Oferujemy chirurgiczne wycięcie zmian w znieczuleniu miejscowym lub zabieg skleroterapii, który polega na wstrzyknięciu do hemoroidu substancji powodującej jego włóknienie,
 • plastyka oczu – korekcja górnej i dolnej powieki,
 • korekcja uszu – plastyka zwiniętych lub odstających uszu, rekonstrukcja uszkodzonej małżowiny lub oddzielenie jej od czaszki,
 • plastyka twarzy – m.in. lifting, podniesienie brwi i resekcja bródki (usunięcie nadmiaru tkanki kostnej z brody),
 • korekcja nosa – całkowita i częściowa, która dotyczy np. przegrody nosowej, albo części chrzęstnej lub kostnej nosa,
 • plastyka brzucha, ramion, ud,
 • korekcja piersi – powiększenie, podniesienie, redukcja,
 • badania proktologiczne:
  • anoskopia – badanie końcowego odcinka odbytnicy i kanału odbytu endoskopem, wykonuje się ją w celu diagnozy krwawień z odbytu, stanów zapalnych, bólu czy świądu nieznanego pochodzenia,
  • rektoskopia – badanie całej odbytnicy endoskopem, pomaga zdiagnozować m.in. przyczynę niewyjaśnionych biegunek lub niedokrwistości, a także rozpoznać nowotwory jelita grubego. Stosowana jest też do leczenia, np. usuwania polipów lub ciał obcych, czy poszerzania zwężeń jelita grubego,
 • plastyka wrastającego paznokcia,
 • leczenie i zaopatrywanie ran ostrych i przewlekłych.

Po zabiegu

Przy każdym zabiegu z naszej oferty otrzymasz dokładne wytyczne dotyczące postępowania w czasie rekonwalescencji. Dowiesz się m.in. jak pielęgnować ranę i późniejszą bliznę, a także czego unikać podczas powrotu do sprawności, żeby nie zaburzyć procesu gojenia. W niektórych przypadkach wskazana jest rehabilitacja pooperacyjna – o tym również poinformuje Cię lekarz.

Część zabiegów wymaga spędzenia kilku dni w klinice pod obserwacją naszych specjalistów. Z kolei przy tych mniej inwazyjnych w zupełności wystarczy leczenie domowe.

Efekty zabiegów oraz proces gojenia się ran są oceniane przez specjalistę na wizycie kontrolnej. Zdejmuje on też szwy, a także przekazuje Ci dodatkowe informacje dotyczące rekonwalescencji.

Przeciwwskazania

Zabiegi chirurgiczne są mniej lub bardziej inwazyjne. Przeciwwskazania będą więc różnić się w zależności od sytuacji. Należą do nich m.in.:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • uczulenie na środki znieczulające,
 • nieuregulowane choroby przewlekłe, np. cukrzyca,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • stosowanie niektórych leków, np. przeciwzakrzepowych.

Zobacz również

Logotypy: Unia Europejska

Projekt: RPWM.01.05.02-28-0075/23 "Poprawa jakości leczenia pacjentów z wykorzystaniem innowacji medycznych".

Oś Priorytetowa: Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur
Działanie: Nowoczesne firmy
Podziałanie: Odtwarzanie gospodarczego dziedzictwa regionu

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Zakupiony sprzęt w ramach projektu:
Wyjście 
Przeiń na górę